Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nová sezóna Renomia ŽBL startuje už tento pátek

23.09.2020 | Petra Viková

Už tento pátek 25. září se znovu vrátí do akce nejvyšší česká ženská basketbalová liga, která podruhé za sebou ponese název RENOMIA ŽBL. Právě prodloužení kontraktu s titulárním partnerem je důležitou součástí snahy o další rozvoj soutěže, která měla ve středu 23. září úvodní tiskovou konferenci v pražské hale Královka. Vedení soutěže je připraveno i na možné komplikace spojené s pokračující epidemií koronaviru.

„Velmi si ceníme toho, že opět můžeme být titulárním partnerem ŽBL a že naše podpora pomůže klubům v této složité době. Naše spolupráce začala v dobrých časech a ani v těch zlých RENOMIA své partnery nikdy neopouští. Do nové sezóny bychom tak chtěli RENOMIA ŽBL popřát výborné sportovní výkony, které potěší diváky v halách i u televize, a také co nejmenší ovlivnění jejího průběhu koronavirem. Premiérově jsme se letos rozhodli ocenit úsilí hráček směrem k úspěchu celého týmu a vyhlásit speciální Cenu pro nejlépe doskakující hráčku RENOMIA ŽBL. Její vítězku oznámíme po skončení základní části RENOMIA ŽBL. Věřím, že skvělé výkony hráček budou motivací pro mladé sportovce a vzbudí v nich touhu stát se novou basketbalovou krví, říká Jiří Nepala, managing partner společnosti RENOMIA, která poskytuje komplexní služby v oblasti pojištění, risk managementu a financí.

 

„Pevně věřím, že se na rozdíl od té minulé tato sezóna dohraje celá. Sice se pravděpodobně rozjíždí druhá vlna COVID-19, jsme ale připraveni sehrát co nejvíce zápasů pod operativně vytvářenými bezpečnostně-zdravotními pravidly, v souladu s nařízeními státu. Pomineme-li nepříjemnost v podobě nebezpečí koronaviru, přináší RENOMIA ŽBL (RŽBL) několik zajímavostí. Z pohledu celé ligy je to především prodloužení partnerství s RENOMIA, jež nám přinese možnost další podpory a propagace RŽBL i v sezoně 2020-2021,“ říká guvernér soutěže Daniel Kurucz.

Mírnou obměnou prošla nadstavbová část soutěže, které se na rozdíl od loňského roku zúčastní také nejlepší tým základní fáze.

 

„Systém ligy se mění a bude zajímavější. Po základní části každý s každým se RENOMIA ŽBL rozdělí do nadstavby na dvě skupiny: týmy na 1.-4. místě si zahrají každý s každým o nasazení do play-off, týmy na 5.-10. místě si zahrají nadstavbu jednokolově podle předem stanoveného klíče. Čtyři týmy z této skupiny postoupí do play-off, které se bude opět hrát na tři vítězná utkání. Celou soutěž bude hrát také euroligový celek ZVVZ USK Praha, který je opět největším favoritem na titul. O dalším pořadí bude podle mého názoru dramatický boj, což zvýší atraktivitu RENOMIA ŽBL,“ věří Kurucz.

 

Pokračuje nastavená spolupráce s reportérem Tomášem Budkou, který bude z vybraných zápasů pořizovat reportáže, které budou k dispozici i na sociálních sítích. V plánu jsou i basketbalová studia v kooperaci s TV Com.

„Rovněž jednáme se Slovenskou basketbalovou asociací o společném vyvrcholení pohárové soutěže, které by mohlo přinést novinku v podobě Final 8 Československého poháru. To by byla hodně zajímavá konfrontace,“ odhaluje Kurucz zákulisí jednání.

Ligový ročník odstartuje v pátek 25. září duely Chomutova s Ostravou a pražské Slavie proti Slovance.


článek převzat z www.cbf.cz, publikováno 23.9.2020Utkání 1. kola RENOMIA ŽBL mezi Hradeckými lvicemi a Žabinami Brno bylo z důvodu karantény Brňanek odloženo, náhradní termín zatím není znám. Poprvé se tedy Hradecké lvice představí na domácí půdě až za týden, v pátek 2.10., kdy v hale na Sokole nastoupí proti SBŚ Ostrava. Začátek je plánován na 17:30 hodin.


 
Utkání
Ženy | Pátek 09.10.2020, 17:30
5. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Sobota 31.10.2020, 16:00
Sokol Hradec Králové - U19 CHANCE
 
Aktuální články
Juniorky v Brně úspěšné jen jednou

Poslední dvě utkání před přerušením extraligy čekala na naše juniorky. Ty jely do Brna, kde se utkaly s celky Žabin a KP. Sobotní...

 
Lvice potrápily favorita

Basketbalistky ZVVZ USK Praha sehrály v rámci pátého kola RENOMIA ŽBL jeden z nejvyrovnanějších zápasů za poslední roky. Na palubovce...

 
Od pondělí 12.10. utichnou tělocvičny

V návaznosti na nové vládní rozhodnutí ohledně situace spojené s COVID-19 se s platností od pondělí 12. října na dva týdny zastaví...

 
Souboj dosud neporažených
 
Sportování od 5.října 2020
 
Další dvě výhry kadetek
 
Hradecké lvice se poprvé představily doma
 
Do Hradce se vrací Renáta Březinová
 
Hradecké lvice jdou do boje!
 
Skvělý start juniorek na USK
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS