ZVUS Lvice postupují na FINAL FOUR do Karlových Varů po vítězství v DERBY #3

10.02.2016 | Lukáš Vacek

Netradičně ve středu, 10. 2. 2016, se nám v domácím prostředí představily hradecké Lvice, které v rámci 4. Kola Českého poháru přivítaly na své palubovce Karu Trutnov. Byli jsme tak svědky dalšího východočeského derby v krátkém časovém rozmezí a tak o kvalitním a vypjatém utkání nemohl být pochyb. Trutnovské hráčky určitě chtěly oplatit domácím Lvicím porážku z předchozího utkání a tak nás hned od začátku čekal napínavý basketbal.

V první čtvrtině jsme sledovali nervózní basketbal z obou stran, kdy krásné akce střídaly zbytečné ztráty a neproměňování šancí. Ani jeden z celků si nevytvořil výraznou převahu, a tak byl stav po 1. čtvrtině 14:16 ve prospěch hostujícího Trutnova.

Do druhé čtvrtiny vstoupila Kara s daleko tvrdší a důraznější hrou, která občas překračovala hranici fair play. Tato část utkání byla velice podobná první čtvrtině a ani tady si žádný z týmů nevytvořil výrazné vedení. Za zmínku určitě stojí technická chyba, kterou obdržel trenér hostujícího týmu za své výroky proti rozhodčím. Stav po druhé čtvrtině už byl ale pro Lvice příznivější a tak si do šaten odnesly poločasové vedení 35:31.

Třetí čtvrtina byla jako nebe a dudy oproti předchozím dvěma a Lvice svou bojovností postupně přebíraly otěže celého zápasu, kdy protiútoky a přesnou střelbou začaly dostávat Trutnov do kolen. Výsledkem bylo devíti bodové vedení na konci třetí čtvrtiny, stav byl tedy 56:47.

Hradecké Lvice pokračovaly ve své soustředěné hře i ve čtvrté části utkání a postupně se snažily navyšovat svůj náskok. Trutnovské hráčky ale rozhodně nic nevzdávaly. Skvělý výkon a klid domácímu týmu obstarala Kateřina Křížová s Katkou Zavázalovou, kdy přesnými střelami a pěknými nahrávkami udržely vedení na straně domácích Lvic a dotáhly tak utkání do vítězného konce. Výhra o 10 bodů je více než spravedlivá, a tak po závěrečné siréně svítilo na tabuli skóre 78:68.

Lvice si tímto vítězstvím zajistily účast na finálovém turnaji Final four, které se tento rok odehraje v Karlových Varech. Holky děkujem!

Body Lvice: Zavázalová Kateřina 16, Bura Josipa 14, Křížová Kateřina 13, Kuthanová Tereza 13, Effangová Pamela-Therese 7, Stará Michaela 6, Hartigová Michala 5, Andělová Gabriela 2, Rosenbaumová Klára 2, Matušková Michaela 0