Ženy "A"

Sobotní derby pohledem obou trenérů

04.12.2016 | Michal Luňák

Také druhé letošní derby zvládly lépe Lvice, které porazily Trutnov 78:49. Jak se na sobotní duel dívala domácí trenérka Romana Ptáčková a vládce trutnovské lavičky Petr Kapitulčin si můžete poslechnout v přiloženém videu.
Celý článek

I druhé derby opanovaly Lvice

03.12.2016 | Michal Luňák

V sobotu se v hale na Eliščině nábřeží odehrálo letošní druhé východočeské derby mezi Sokolem ZVUS Hradec Králové a Lokomotivou Trutnov. V začátku utkání na hřišti dominovaly úporné obrany a bylo otázkou času, který z týmů se dřív chytí na útočné polovině hřiště a dostane se tak do lepší výchozí pozice v utkání. Byly to svěřenkyně Romany Ptáčkové, které zpřesnily hru na útočné polovině jako první a již během druhé čtvrtiny prakticky rozhodly o osudu celého utkání. Poločas utkání skončil šestnáctibodovým vedením Lvic - 38:22. Hned v začátku druhého poločasu přišel Trutnov o zkušenou Andreu Vackovou a když se k tomu přidalo zranění Patočkové, bylo o vítězi rozhodnuto a řešila se pouze výše skóre. Navíc se k tomu přidala i podstatně zlepšená hra Lvic, zejména přechod do rychlého protiútoku, který svým svěřenkyním nejvíce vyčítala domácí trenérka v poločasové přestávce. Sečteno a podtrženo Lvice porazily Lokomotivu 78:49 a spravily si tak chuť po nevydařeném utkání v Praze. Příští týden Lvice zajíždějí k zápasu do Ostravy, které může být daleko složitější než by mohla napovídat tabulka ŽBL.
Celý článek

Již zítra na derby!

02.12.2016 | Michal Luňák

V sobotu od šestnácti hodin se na Eliščině nábřeží odehraje derby mezi Sokolem ZVUS Hradec Králové a BK Loko Trutnov. Favoritem utkání jsou svěřenkyně Romany Ptáčkové, které se budou chtít vrátit na vítěznou vlnu po nepříliš podařeném utkání na Slavii. Hosté z Krkonoš si letošní sezónu užívají, po velkých letních změnách jsou s bilancí šesti výher a stejného počtu porážek možná největším překvapením sezóny v tom pozitivním slova smyslu. První letošní derby zvládl zkušený Hradec v Trutnově rozdílem jednadvaceti bodů. V sobotu se Trutnov jistě pokusí uhrát lepší výsledek a svou kůži nedá lacino. Sobotní derby startuje tradičně v 16:00.
Celý článek

ŽBL pokračuje, Lvice jedou do Prahy

25.11.2016 | Michal Luňák

Po reprezentační přestávce se opět roztočí kolotoč nejvyšší tuzemské basketbalové soutěže. Hráčky Sokola ZVUS Hradec Králové v sobotu zajíždějí do Prahy, kde se v Edenu utkají se Slavií. Je jednoznačné, že na Lvice čeká utkání z kategorie těch těžších. Jednak z důvodu kvalitní základní pětice hráček Slavie a také proto, že Lvice občas mívají problémy v zápasech po přestávce. Trenérka Romana Ptáčková navíc musí řešit ne zrovna ideální zdravotní stav kádru, kdy se o startu některých hráček rozhodne až v den utkání. Pražanky bodově táhne Krystal Vaughn, k oporám patří také členka reprezentačního výběru Renáta Pudláková. To vše z postu rozehrávaček diriguje extrutnovská dvojice Vondráčková - Russell. Jak se Lvice popasují se zápasem v Edenu bude jasno v sobotu před devatenáctou hodinou. Podpořit Lvice jede do Prahy tradičně Fanclub, ke kterému se samozřejmě může každý fanoušek připojit. Utkání začíná v Edenu v 17:00.
Celý článek

V neděli do Brna za nováčkem

12.11.2016 | Michal Luňák

V neděli změří hráčky Sokola ZVUS Hradec Králové síly s posledním týmem, se kterým se ještě v letošní sezóně nepotkaly. Tím není nikdo jiný, než hráčky MK Technic Brno. Jihomoravanky mají na svém kontě jednu výhru, když zvítězily ve Strakonicích. V nedělním utkání jsou naše Lvice jednoznačným favoritem. Pikantní utkání čeká na Terezu Zítkovou, která se v dresu soupeře postaví proti svým nedávným spoluhráčkám. Nedělní utkání začíná v Brně v 17:00.
Celý článek

Archiv článků

V neděli kadetky opět v Brně

Překvapení proti Handicapu Brno se nekonalo

Kadetky hrály v Brně

V sobotu jsme hráli v Brně proti družstvu KP Brno

Také druhé letošní derby zvládly lépe Lvice, které porazily Trutnov 78:49. Jak se na sobotní duel dívala domácí trenérka Romana...