Juniorky EX

Skvělý víkend juniorek

26.11.2016 | Michal Luňák

Velice dobrou práci odvedly o víkendu naše juniorky. Ty se nejprve utkaly v pátek se Strakonicemi, kterým nadělily stovku a zvítězily 101:50. O poznání těžší soupeř na ně však čekal dnes, kdy přivítaly favorizovanou Spartu. Ta na Eliščině nábřeží však také nepořídila a odjela pokořena. Lvice si po výborném výkonu připsaly výhru 63:54 a ustanovily tak svou sezónní bilanci na skvělých sedm výher a pouhé tři porážky. Podrobnosti o zápasech naleznete v menu juniorek.
Celý článek

Juniorky zvítězily v Prostějově

13.11.2016 | Michal Luňák

S cílem odčinit nepovedenou koncovku z Ostravy zajížděly naše juniorky v neděli do Prostějova. No a byl to bláznivý zápas. Lvice v úvodu prohrávaly 0:5, aby pak šest minut hry ovládly jasně 26:2 a celkově první čtvrtinu 28:10. Zadělaly si tak v první čtvrtině na výhru, navíc to umocnily ve druhé a třetí čtvrtině, po které vedly třiceti bodovým rozdílem 61:31. Konečný stav utkání pak byl 63:55 v prospěch Lvic. Ano, skutečně pouze osmibodový rozdíl, Lvice poslední čtvrtinu prohrály 2:24! No ale historie se ptá pouze na konečný výsledek a ten znamena dva body do extraligové tabulky.
Celý článek

Těsná prohra juniorek v Ostravě

V sobotu opět pokračovala juniorská extraliga a naše Lvice zajížděly k důležitému utkání do Ostravy s místním SBŠ. V první poločase si domácí hráčky udržovaly 5-7 bodové vedení, které se však Lvicím v průběhu třetí čtvrtiny podařilo smazat a utkání směřovalo do dramatické koncovky. V té Lvice vedly 60:59, ale na šest bodů SBŠ v řadě v poslední minutě již svěřenkyně Romany Ptáčkové nenašly odpověď. Utkání tak skončilo vítězstvím SBŠ 67:64, nic na tomto faktu nezměnilo ani devatenáct bodů Karolíny Šotolové, ani stejný počet doskoků v podání Isnelle Natabou. Mrzet naše hráčky může celkem jedenáct neproměněných trestných hodů, jelikož naše juniorky v této disciplíně mají v sezóně týmovou úspěšnost někde u sedmdesáti procent. V neděli je potřeba hodit utkání v Ostravě za hlavu a pokusit se vyhrát na půdě Prostějova.  Celý článek

Juniorky vítězně v Jablonci

30.10.2016 | Michal Luňák

Po sobotní dvacetibodové výhře na Slovance, o které více podrobností zveřejníme až budou k dispozici statistiky (když ze Slovanky opět nebyl online technický zápis), zajížděly naše juniorky do Jablonce nad Nisou. Tam se jim v okleštěné sestavě nevydařila první čtvrtina, kterou prohrály 14:17, když se jim nedařila střelba a hru doprovázelo mnoho nepřesností. Navíc se do problémů dostávala s fauly dvojice Natabou - Bolardtová. No ale Lvice si s těmito překážkami dokázaly poradit, ve druhé čtvrtině skvěle bránily a výsledek této části 20:4 určil ráz utkání a zlomil odpor domácích hráček. I ve druhém poločase svěřenkyně Romany Ptáčkové vyhrály obě čtvrtiny a do Hradce vezou dva body za výhru 73:48. Na té se bodově nejvíce podílela Tereza Pilařová, která konto soupeřek zatížila dvaceti body. Extraliga juniorek pokračuje opět za čtrnáct dní, kdy Lvice zajíždějí do Ostravy a Prostějova.
Celý článek

Juniorky doma potrápily favorita

16.10.2016 | Michal Luňák

Naše juniorky budou na tento odehraný víkend vzpomínat jako na povedený. Nejen že doma porazily s přehledem KP Brno (které v neděli vyhrálo v Trutnově), ale hlavně v nedělním střetnutí zle prohnaly možná největšího favorita extraligy hráčky Handicapu Brno. Naše Lvice skvěle vstoupily do utkání a po první čtvrtině vedly 22:14. Kvalitní soupeř pak během druhé čtvrtiny snížil na poločasových 33:31. Přetahovaní ve skóre trvalo i ve třetí čtvrtině, po které vedl Handicap o jediný bod. V závěrečné čtvrtině pak hráčky z Brna dokonaly obrátku ve skóre a zvítězily sedmibodovým rozdílem. Lvice dohrávaly bez dvou vyfaulovaných hráček, ale stejně si po porážce 63:70 vyslechly potlesk diváků v hale na Sokole. Juniorky mají po čtyřech zápasech bilanci 2/2 a pokračují v loňském trendu, když porážejí koho mají a koušou favority, vydržet holky!!!