Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Úžasné stříbro, zlato nadále v hledáčku

18.04.2021 | Pamela Therese Effangová

Základní částí prolétly lvice jako uragán. Nadstavbu musely oželet, ale díky tomu byly dokonale odpočinuté na play off. V semifinále klopýtly pouze jednou jedinkrát a přesvědčivě ho urvaly pro sebe. A přišlo zasloužené finále…

Lvice do něj nevstupovaly jako favorit, byly si plně vědomy kvalit soupeře, ale rozhodně nic předem nevzdávaly nu a dějiny chce psát přeci každý. To se však nepodařilo. Hradečanky prohrály všechna utkání a ani v jediném se jejich soupeřky nemusely strachovat o vítězství do posledních vteřin zápasu. Tým USK tedy po výhře 105:66 mohl začít slavit 15. titul v řadě a co je porážka už neví 218. utkání. I přes tento fakt se hradecké lvice do dějin zapsaly. Třetím finálovým zápasem totiž napsaly tečku za nejúspěšnější sezónou v historii klubu. Letos měli naši fanoušci možnost sledovat mimořádně silný tým plný srdcařek, které na hřišti nechávaly maximum a svými výkony si vysloužily respekt všech soupeřek, včetně MVP ligy Brionny Jones, která svými slovy potvrdila, že Hradec byl USK tím nejlepším vyzyvatelem.

Úvodní minuty duelu se lvice držely soupeřek zuby drápy. Po dravém nájezdu Klaudové byl stav vyrovnaný 6:6. Fyzičtější hra domácích se bohužel pro lvice brzy začala projevovat na rozdílu ve skóre. USK vytasilo celoplošnou obranu a svítivě žlutá bude lvice dost možná ještě chvilku strašit. Zbytečně odevzdávaly soupeřkám míče a dovolily jim spoustu jednoduchých zakončení z protiútoků. Úchvatný blok Paurové dal však zapomenout na minimálně jednu hrubku, a to je přesně ukázka mentality lvic. I když kupí chyby, nevzdávají se a hned několikrát bylo krásně vidět, že na svojí ztrátu dala hráčka zapomenout parádním počinem. Proto, ať je rozdíl jakkoliv propastný, mohou lvice kráčet se vztyčenou hlavou, stejně jako po první čtvrtině, která skončila 29:15 ve prospěch Pražanek.

Druhá čtvrtina byla až příliš ve znamení tříbodových akcí ZVVZ USK Praha a náskok domácích tím pádem téměř nezadržitelně rostl. Že je někdo proti ukázala v páté minutě Marečková pěkným košem z otočky a po úspěšném trojkovém pokusu Čuperkové, nakonec nejlepší střelkyně lvic s 19 -ti body, prohrávaly lvice 56:31. Že i lvice umí dát koš do šatny, dokázala Effangová, která si poslední vteřiny před poločasem věřila ve hře 1 na 1. Stav utkání byl 58:33.

Cíl do zbytku zápasu byl nabíledni. Maximálně zredukovat počet ztrát, vždyť za celý minulý zápas měly Hradečanky pouhých 12 ztrát, o jednu více, než v tomto zápase v poločase. A samozřejmě se naše holky chtěly pokusit stáhnout bodové manko. Tyto úkoly se ani přes enormní snahu splnit nepodařilo. Už ve třetí desetiminutovce ztrácely lvice třicet bodů. Povedenou pasáž zaznamenala Fišerová s Marečkovou, ve dvou po sobě jdoucích útocích díky těmto hráčkám Hradec připsal tři body. Východočeškám v zápase z dálky nepadalo tolik, jak jsou zvyklé. Procento úspěšnosti střelby za tři body bylo na jejich poměry velmi nízké, pouhých 23% a měly štěstí, protože domácí je ani se 41% trojkami v tabulce nepřeskočily a lvice jsou v lize v tomto ročníku nejlepší. Před poslední čtvrtinou se lvice raději nedívaly na tabuli, USK vedlo 79:47.

Čtvrtá čtvrtina patřila všem hráčkám, které doposud nedostaly šanci a to platí pro obě strany. Všechny si chtěly říct o větší porci minut do budoucna a to je šlechtí. Naskočit do rozjetého vlaku je těžké nejen fyzicky, ale i psychicky. Jejich čas teprve přijde, ale vzhledem k potenciálu, kterým disponují, to může být velice záhy. Jsme pyšní na naše nejmladší lvice! K poslední desetiminutovce už jen to, že ačkoliv bylo třetí finálové utkání ze strany lvic nejslabším, radost ze stříbra to nikomu nezkazilo! Stříbrné královny čeká týdenní odpočinek a pak se hned vrhnou do příprav na novou sezónu. A jak už je všem, co fandí lvicím déle, jasné, budou naše holky cílit na mety nejvyšší, protože stříbro je krásné, ale to už mají!

Děkujeme všem, kteří jste nám drželi palce, kteří jste nás přišli přivítat před sokol, kteří v nás věříte a sdílíte s námi to dobré i to horší, za vaši podporu během sezóny 2020/2021. Jako poděkování vás necháme nahlédnout ještě více pod pokličku v rámci rozhovorů s každým, kdo je pod nejúspěšnější sezónou hradeckého klubu podepsán. A máte se na co těšit, o čemž se přesvědčíte již brzy. Proto sledujte naše webovky i po sezóně. A nezapomeňte na viděnou v té další.

 
Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Klárou Marečkovou

S rozhovory jsme v půlce! Dnes si vás připustila k tělu Klára Marečková a její výřečnost by vás měla zabavit až do...

 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou

1) Paní učitelko, jak zvládáte vést distanční výuku? Pro mě naštěstí už dávno skončila. Učím na prvním stupni ZŠ, takže my...

 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou

Tento týden přinášíme rozhovor s Michaelou Matuškovou a je vidět, že vás rozhovory baví, neboť někteří z vás se už...

 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
Rozhovor s Natálií Vlčkovou
 
Rozhovor s Adélou Vítovou
 
Rozhovor s Dominikou Paurovou
 
Rozhovor se Simonou Fišerovou
 
Nejmenší lvice hledají posily
 
Coach Carter česká verze
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS