Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ČAS ZAZÁŘIT

13.04.2021 | Pamela Therese Effangová

Nejvyšší čas zazářit mají hradecké lvice, protože napínavé finále by uvítali všichni basketbaloví příznivci zrovna tak jako hráčky obou týmů bojujících o zlato. A lvice na to rozhodně mají. V prvním utkání finálové série sice podlehly ZVVZ USK Praha 101:68, avšak skóre úplně neodpovídá průběhu zápasu. Vždyť nebýt čtyř posledních minut druhé čtvrtiny, hrál by se vcelku vyrovnaný spiel. První čtvrtinu prohrály Východočešky o pět bodů a druhý poločas o sedm, a to dostaly v posledních vteřinách zápasu trojku od Chorvatské reprezentantky Dojkić… Není proč skládat zbraně, tentokrát budou mít lvice výhodu domácího prostředí a do další konfrontace, ke které dojde v úterý 13. 4. od 16:30, půjdou ponaučeny z chyb, kterých nebylo málo, ale ani mnoho, se zohledněním kvality soupeře.

Střípků do mozaiky úspěchu Hradečanek bylo hned několik. Jedním z nich byl rozhodně vstup do utkání, kdy by nezasvěcený nepoznal, kdo je favoritem. Celou první čtvrtinu lvice zvládly držet s Pražankami krok, i když v ní vedly pouhých 43 vteřin po trojce Čuperkové, která se postarala nejen o první koš v zápase, ale pravidelně přispívala svým bodovým přísunem po celé utkání. Další, ne střípek, ale střep, byl defenzivní počin lvic, kdy USK nedokázalo v časovém limitu vystřelit a míč tak podle pravidel připadnul lvicím. Trenérka domácích využila možnost vzít si oddechový čas, k radosti všech, kdo fandí lvicím, po něm ke klasickému scénáři, kdy USK zcela jasně převezme otěže zápasu, nedošlo. Lvicím vycházela rychlá hra na koš a skóre 30:25 bylo především zásluhou skvěle doskakujících hradeckých pivotek Marečkové, Vojtíkové a Fišerové.

Druhou čtvrtinu by lvice raději vymazaly. Přesněji řečeno, její poslední čtyři minuty. Právě tehdy začala jízda, během které hráčky ZVVZ USK Praha vypracovaly rozhodující náskok. Ten se lvicím již nepodařilo vymazat. Dvě minuty do poločasu prohrávaly lvice již o 15 bodů a nejen, že se naše holky trápily v obraně, ale přidala se i nemohoucnost v útoku a bylo takříkajíc po zápase. Vražedné tempo svědčilo Pražankám a lvice ne a ne to pochopit. Studenou sprchu završila svoji trojkou do šatny lvic Dojkić  a v poločase měly lvice o čem hovořit. Prohrávaly 62:36.

Vývoj utkání by mohl být jakkoliv nepříznivý, lvice by se za žádnou cenu nevzdaly. Letošní kádr Hradce to dokonale dokazuje. Ve třetí čtvrtině napřímily lvice veškeré své síly a kromě zbytečných ztrát to byla pro fanoušky lvic radost pohledět. Lvice vcelku zvládaly zastavovat rychlé protiútoky Pražanek a v postupném útoku se soupeřky častokrát prosazovaly až z druhé či dokonce třetí šance. Třetí desetiminutovku lvice prohrály rozdílem šesti bodů 83:51.

Ve čtvrté čtvrtině k žádnému výraznému zvratu nedošlo. Lvice v ní dopustily nelichotivý sto bodový příděl, nicméně tuto čtvrtinu prohrály o pouhý bod. Pochopily, že bojovat proti euroligovému týmu nestačí a chtějí-li zapracovat na výsledku, nesmí dopustit zkraty, jako byl ten ve druhé čtvrtině. USK totiž stačí čtyři minuty…

Nejlepší střelkyní zápasu byla Andrea Klaudová, autorka 15 -ti bodů. Stejně jako USK měl Hradec pět dvouciferných střelkyň. Sympatickým komplexním výkonem na sebe upozornila talentovaná Fišerová. Věkem ještě dorostenka zvládla 10 bodů a 6 doskoků za necelých 21 minut hry. Pakliže toho ještě nemáte dost, mrkněte na dva zajímavé rozhovory s kapitánkou lvic na portálu IDNES. A pro ty z vás, kteří by  po jejich přečtení měli chuť se dočíst ještě něco poutavého, máme dobrou zprávu. Chystáme překvapení pro všechny, kdo jste fandili hradeckým lvicím. Napovíme, že se již brzy dozvíte něco víc o každé hradecké hráčce. Je něco, co vás zajímá a na co se chcete kohokoliv z A-týmu žen zeptat? Své dotazy posílejte do čtvrtka 15. 4. 2021 na emailovou adresu jsemlubko@seznam.cz a do předmětu napište: zajímalo by mě. 

1. kolo | Sobota 10.04.2021, 17:00 | hala Královka, Praha
 

ZVVZ USK Praha - Sokol Hradec Králové

101:68

30:25 62:36 83:51

Body Lvic:

Klaudová 15, Čuperková 11, Marečková 11, Fišerová 10, Effangová 10, Vojtíková 5, Paurová 2, Šotolová 2, Bolardtová 2

Diváci: utkání hrané bez diváků

ZVVZ USK Praha: Zeithammerová, Oblak, Kotvun, Halátková, Režan, Elhotová, Vyoralová, Dojkić, Šípová, Voráčková, Jones, Sklenářová

Sokol Hradec Králové: Fišerová, Paurová, Vítová, Šotolová, Čuperková, Marečková, Vojtíková, Klaudová, Bolardtová, Effangová

Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Klárou Marečkovou

S rozhovory jsme v půlce! Dnes si vás připustila k tělu Klára Marečková a její výřečnost by vás měla zabavit až do...

 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou

1) Paní učitelko, jak zvládáte vést distanční výuku? Pro mě naštěstí už dávno skončila. Učím na prvním stupni ZŠ, takže my...

 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou

Tento týden přinášíme rozhovor s Michaelou Matuškovou a je vidět, že vás rozhovory baví, neboť někteří z vás se už...

 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
Rozhovor s Natálií Vlčkovou
 
Rozhovor s Adélou Vítovou
 
Rozhovor s Dominikou Paurovou
 
Rozhovor se Simonou Fišerovou
 
Nejmenší lvice hledají posily
 
Coach Carter česká verze
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS