Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy "A"

Rozhovor s Miroslavem Beránkem

26.07.2021 | Pamela Therese Effangová

Tento týden přinášíme otázky pro Míru, jak jinak než na míru. Náš fyzioterapeut je nedílnou součástí týmu a i díky jeho práci máme v týmu hráčky, které nechyběly jediný zápas! Také jemu bylo položeno 10 otázek, tak mrkněte, ať jste v obraze. J

 

1)    Je těžké se starat o smečku lvic?

 

 Je to náročné, ale už jsem si zvykl. Záleží taky v jaké fázi sezona je. Vybavení v ordinaci mám na špičkové úrovni, takže si poradíme. 2)     Jsou chvíle, kdy bys nejradši sám vyběhl na hřiště a účastnil se bojů o vítězství? 

Jo jsou. Romana Ptáčková mě pořád nechce dát na soupisku, nevím čím to je. Na lavičce je nejhorší, když je vedle Kája a klepe nohama do palubovky. Nejhorší je to hrát bez fanoušků je v hale ticho, nikdo nefandí. Tak snad ...3)     Může se hráčka basketbalu vyhýbat zranění díky svému životnímu stylu? Pokud ano, co doporučuješ dělat v rámci zdravého životního stylu, jak by vypadalo Tvoje základní desatero? 


Na to není snadné odpovědět. Jsou hráčky, co se nezraní celou sezonu a někdo se nedokáže pořádně doléčit a motá se od zranění ke zranění. V tréninku je nejvíc zranění, není taková soustředěnost.  A je to kontaktní sport, to mluví za vše.4)     Kolik dáš šestek za sebou? 

Z 10 jich dám 5, ale není to za sebou. Bych to musel víc trénovat.5)     Jakým úplatkem Ti tví pacienti udělají největší radost? To si pořádně zapamatujte: jsou to chlebíčky! J (smích)6)     Kolik už máš medailí z basketu?Celkem mám 5 medailí a jedna za sezónu 2019/2020 není.
7)     Jakému sportu se věnuješ ve volném časeMoc volného času není, práce, děti, basketbal a sport  je na druhé koleji. Je to dáno i úrazem klíční kosti, mám dlahu a 11 šroubů. Nemůžu se zranit, pády atd.8)Není tajemstvím, že jsi měl i jiné nabídky, co Tě u lvic drží? Měl jsem nabídky, ale dá se dělat jen jedna věc pořádně.9) Jaké je Tvé pouto k Hradci?V Hradci Králové jsem chodil na školy od 1995, takže dlouhá historie. Mám tu kamarády.10) Máš dvě děti, zkusí si basket?


Tak to netuším,  dceru  to moc nebere a syn je ještě malý. Do míče spíš kope.

 

 

Celý článek

 
 

Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou

19.07.2021 | Pamela Therese Effangová

Máte pocit, že jste na konci soupisky? To sice jste, ale nevěšte hlavu, rozhovory ještě nekončí, takže zase za týden s otázkami na Míru.

1)                  Ráda organizuješ svůj čas, aby byl na 100% využitý, proto si přesně plánuješ a přizpůsobuješ své odjezdy a příjezdy. Vnímám Tě jako každodenní cestovatelku. Můžeš nám prozradit kam pořád cestuješ/ jezdíš?

Logistika je pro mě výzvou, chci, aby věci do sebe zapadaly a když někam jedu, aby to nebylo jen kvůli jedné záležitosti. Každodenní cestovatelka opravdu jsem, jsem totiž rozkročena mezi Hradcem, Pardubicemi, Prahou a Libercem. A jízdní řády vlaků do těchto destinací umím „nazpaměť“. J

 

2)                  Pamčo, jsi knihomolka, jaké tři knížky patří mezi tvoje top a proč?

Traktát o louskání fazolí od Wiesława Myśliwského je za mě top, ale kupodivu, ne každý ocení toto brilantně napsané filosofické pojednání o mnoha  rovinách. Líbí se mi, že je kniha psána monologem, ačkoliv se vlastně jedná o rozhovor dvou postav a velmi mě baví stěžejní téma knihy, tedy jak ovlivnila válka lidský život.

Další pomyslnou perlou je za mě historický román Miky Waltariho Egypťan Sinuhet. Číst si zápisky ze života lékaře pro mě bylo takříkajíc pošušňáníčko. Četla jsem i v hodině biologie, když jsem chodila ještě na gymnázium. Učitelka mě načapala, ale když zjistila, co čtu, řekla jen, ať klidně pokračuji dál. J

Ti, co jste doufali, že vás inspiruji ke čtení zajímavého titulu, ale jakmile má kniha více jak 200 stran, utíkáte, tak pro vás by mohla být skvělým čtenářským zážitkem krátká novela Perla od Johna Steinbecka o tom, jak méně bývá více.

Ještě Pravidla bontonu! Vím, říkalo se tři knihy, ale vybrat je pro mě byla doslova Sofiina volba a tak ještě dodávám alespoň čtvrtou, kterou bych zařadila do škatulky knih, které člověk může číst za život klidně stokrát. Tuto knihu jsem dostala od maminky stejně jako Traktát o louskání fazolí za úspěšně zvládnuté státní zkoušky a nebudu vás déle napínat, jedná se o knihu Univerzita Bontonu, tedy obsahově velice výživná nauka o slušném vychování. Myslím si, že zvládat veškeré náležitosti etikety patří do všeobecného přehledu, který by měl každý člověk mít, aby ve společnosti dobře fungoval.

 

3)                  Jsi taková ezoterická žena. JBaví Tě věštit z karet (nejenom), chtěla by ses tomu věnovat nějak víc? A nabídnout Svoji službu třeba našim fanouškům?

Za nějaké ovoce vyvěštím komukoliv. Věřím něčemu mezi nebem a zemí. Přijde mi, že každý v sobě máme intuici, jen se jí neumíme řídit. Často zbytečně moc převládá rozum v našem rozhodování. Co se týče věštby, myslím, že mám talent, podařilo se mi vyvěštit nejen stav letošní série proti Žabinám, ale i vážné zranění jedné spoluhráčky L

 

4)                  Už máš nějaké představy, co bys jednou chtěla dělat po ukončení sportovní kariéry? Nebo to necháváš na osudu, kam Tě vítr zavane?

Chci pracovat ve sběrném dvoře, strašně se mi líbí myšlenka Reusepointů a myslím si, že udržitelnost je vysoce aktuální téma. K ekologickému pojetí života jsem vedena odmala a vnímám jej jako správnou životní cestu.

 

5)                  Ve svém volném čase se mimo jiné věnuješ práci pro klub nejen na hřišti. Co všechno stíháš? Je toho opravdu hodně, že?

Snažím se rozproudit život na našich webových stránkách, vymýšlím pro vás rozhovory, hledám témata, která by vás mohla zaujmout a vše sepisuji do článků. Dále trénuji basketbalovou přípravku. V neposlední řadě se snažím organizačně angažovat v různých PR akcích klubu. Zmínila bych charitativní vánoční trhy hradeckých lvic, na které jsem zaznamenala pouze pozitivní odezvu. Ačkoli nápad na tuto akci vyšel z mé hlavy, tak jsem se mohla opřít o pomoc jak spoluhráček tak i vedení klubu. Takže je super, že se umíme všichni nadchnout pro jednu věc a dotáhnout ji do zdárného konce! Dalším projektem, na který se můžete těšit, bude video-nábor J

 

6)                  A vůbec, co všechno stíháš ve svém volném čase obecně, mě totiž přijde, že Tvůj den má alespoň 30 hodin? J J J

To tak jenom vypadá J. Den umím proválet stejně jako všichni ostatní. Ráda swapuji (měním věci, co již nepotřebuji a doma se mi na ně pouze práší, za jiné věci, co upotřebím), což mi zabere poměrně dost času. Jinak jsem takový „Yesman“. Takže kdykoliv se někdo z mého okolí ozve s nápadem, co podniknout, říkám „YES“ a jdu do toho J. Takže klasický denní program pak bývá opravdu bohatý.

 

7)                  Polož dotaz jiné lvici:

Otázka na Lůcu: Jaký tým v ŽBL je Ti po hradeckých lvicích nejsympatičtější?

Otázka od Domči: Plánuješ po konci své hráčské kariéry trénovat, popřípadě koho?

Momentálně si dělám trenérskou licenci „B“. O trénování v budoucnu určitě přemýšlím, trénovat mě moc baví. Kdo mi přijde pod ruku je však ve hvězdách.

 

8)                  S kým ze lvic si nejvíc rozumíš a proč?

Nejvíce si rozumím s Adélou Vítovou, se kterou jsem se nasmála tak, jako s nikým jiným z týmu. Sice se budu opakovat, ale i já vyjdu se všema a myslím si, že náš kolektiv hradeckých lvic je prostě skvělý!

 

9)                   Jak hodnotíš letošní sezónu?

Cinklo to, což je fajn. Mrzí mě jen, že jsme nedokázali ve finále porazit USK, stejně jako vyřazení z Českého poháru.

 

10)               Otázka od fanoušků: Jak si představuješ ideální dovolenou?

Určitě v Čechách, s rodinou. Nejsem typ člověka, co by rád létal po celém světě. Ráda si prochodím všechny české luhy a háje, naše země je krásná a mnou ještě zdaleka neprobádaná. Jo a na relax ve Wellness nikdy neřeknu ne. J J J

 

Očima trenérky:

 Pamča je takovou hybnou silou týmu při mimobasketbalových akcích různého druhu. A je fajn, když každý tým někoho takového má.

Basketbalově letos oscilovala mezi hrou na křídle a po zranění Míši na rozehře. Myslím, že je schopna plnohodnotně hrát na obou postech. Na rozehře jí sice chybí větší přehled a schopnost účelové organizace hry, ale dokáže však díky své technice driblinku, rychlosti udržet míč, což je pro tým neméně důležité. Má více míč v ruce a je pro obranu soupeře nebezpečnou a často nevyzpytatelnou hráčkou.

Je třeba, aby si ustálila psychiku, někdy je tam znát chvilková náladovost, což ovlivní na nějakou dobu její hru. A stále je třeba pracovat na řešení složitějších situací v obraně.

Celý článek

 
 

Rozhovor s Alžbětou Levínskou

11.07.2021 | Pamela Therese Effangová

Tak a máme tu předposlední rozhovor s hráčkou, uteklo to rychle, že? No stejně tak rychle utíkají prázdniny, takže brzy se uvidíme zase v sezóně a na to se určitě všichni těšíme, tak ještě, drazí fanoušci, užívejte slunce a zpestřete si dny naším dalším rozhovorem J

1)      Letošní sezónu se Ti lepila smůla na paty a kvůli zraněním a nemoci jsi k mnoha zápasům nenastoupila. Co Ti všechno bylo a už je to dobré?

 

Ano, letošní sezóna pro mě byla docela dost smolná, rozsekla jsem si nohu o střepy a ještě si přeřízla šlachu, takže jsem byla šest týdnů úplně mimo. Měla jsem i sádru. Teď už s holkama trénuji, ale furt nemůžu do kontaktu, ale jsem ráda, že už aspoň můžu být s týmem.


2) Tvůj výskok je pověstný, jaké jsou podle Tebe Tvé další přednosti?

 

 Myslím si, že moje další přednost kromě výskoku hlavně asi dynamika a síla.


3) Co chystáš na prázdniny za program?

 

 Tak o prázdninách bych chtěla jet někam za teplem si odpočinout. Nejspíš pojedeme v Květnu do Egypta. Aspoň na osm dnů, tak se už moc těším. Další plány moc nemám, jelikož v téhle době se bohužel nedá nic moc plánovat.


4) Jsi jedna z pěti, které poprvé na krk pověsily medaili ze ŽBL, popiš prosím fanouškům své pocity!
J  

Hrozně si toho vážím, že mám možnost být v týmu, který je druhý nejlepší a učit se od zkušenějších hráček. Pocity jsou super, mám velkou radost a těším se na oslavu. J (pozn. Už byla a moc se povedla J)


5) Co preferuješ, basketbal 5 na 5 nebo 3x3?

Tyjo, to je hrozně těžká otázka, každý má něco do sebe a ačkoliv se to možná nemusí zdát, tak je to úplně něco jiného. Měla jsem období, kdy mě bavil víc basketbal 3x3 a pak zase naopak. Ale asi se musím přiznat, že mi je o něco bližší basketbal 3x3.


6) Přemýšlejí mladé hráčky jako Ty o tom, čemu se budou věnovat po kariéře?

 Už jsem nad tím párkrát přemýšlela, ale popravdě jsem k ničemu moc nedošla J J. Určitě bych se chtěla motat kolem sportu, protože mě to baví a celý život sportuji.
Uvidíme, co bude, ale díky bohu mám ještě čas na rozmyšlenou. 


7) Polož dotaz jiné lvici.

Chtěla bych se zeptat Káji, jestli by si chtěla zkusit zahrát i za zahraniční tým a popřípadě jaký ?


8) Se kterou lvicí si nejvíc rozumíš?

Těžko říct, v Hradci máme super kolektiv a se spoustou holek jsem se znala už předtím, než jsem do Hradce šla, protože jsme spolu byly v reprezentacích. Ale asi mi je nejblíže Kája Šotolová, jelikož s ní hraji už od mala, co jsem basketbal začala hrát za Pardubice, i naše rodiče jsou dobrý známý, byly jsme společně i na dovolených atak, takže za mě je mi nejblíže  Kája.


9) Jak hodnotíš letošní sezónu? Co říkáš na příležitost, kterou jsi dostala, týmového ducha lvic, jak třeba srovnáváš tuto zkušenost z hradeckých lvic s předchozím angažmá?

 Letošní sezónu hodnotím pro tým skvěle. Skončily jsme druhý, což je skvělý úspěch, Pro mě sice tato sezóna byla dost smolná, ale nedá se nic dělat. Jsem šťastná i tak a doufám, že to příští rok z mé strany bude už o dost lepší.
Poprvé jsem do ŽBL nastoupila minulý rok, takže moc srovnání ještě nemám, ale Hradec je špička v ŽBL, tak jsem nesmírně ráda, že jsem dostala příležitost hrát v takovém týmu.
Určitě jeden z největších rozdílů je celkový přístup a profesionalita.
A co se týče týmovosti, tak tým je skvělý a to je taky jedna z největších předností Hradce, protože tady je opravdu super kolektiv a i v nejtěžších chvílích se umíme podržet a podpořit a to je hrozně důležité aby byl tým úspěšný.

10) Otázka od fanoušků: Kde v Hradci se nejraději stravuješ?


Jeeej
J Já nevím, jak se to jmenuje, ale je to naproti Sokolovně a mají tam třeba Burgery a tak. Pozn. Myslí Náplavku J J J

 

Očima trenérky:

Bety se mi bude těžko hodnotit. Měla hodně smolnou sezónu, co se různých absencí na trénincích týče. Odtrénovala velmi málo na to, aby se plnohodnotně do týmu zapojila. Potřebovala se vrhnout maximálně do tréninku, aby její výkonnost stoupala, což se nestalo. Pak si myslím, že je takovým typem, který nám trochu schází a jednou by určitě byla platnou hráčkou týmu. Má skvělé fyzické předpoklady pro basketbal.

 

Celý článek

 
 

Rozhovor s Lucií Bolardtovou

02.07.2021 | Pamela Therese Effangová

Milí fanoušci hradeckých lvic, napravili jste si reputaci a máte tedy velkou pochvalu. Svými dotazy jste doslova zasypaly Lucii Bolardtovou, která je hráčkou tohoto týdne a s úsměvem jí vlastním všechny zodpověděla. Tak se vrhněte do čtení, ať znáte kádr lvic zase o lví J chlup lépe.

1)      Hradečanko tělem i duší, jak zvládáš studium na UHK?

Na UHK studuji Pedagogickou fakultu, dvouoborové studium tělesná -výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání. Momentálně končím druhák bakalářského studia. Řekla bych, že studium zvládám bez větších obtíží. Nynější covidová situace mi studium trošku ztěžuje, zejména praktické předměty, kterých je v mém zaměření poměrně dost. Přece jen online se plavat správně technicky prostě nenaučíte.J Situace je ale taková, jaká je a nedá se dělat nic jiného, něž se s tím pokusit poprat co nejlépe. J

2) Pocházíš ze sportovní rodiny, ale nikdo se prozatím nevěnoval basketbalu. Tak se vybízí otázka, jak ses k basketu dostala a kdo co dělal za sport, co se členů Tvé rodiny týká?

Je to tak. Můj děda, Václav Čerget, hrál několik let za Hradec hokej. Babička byla sportovní gymnastka a později cvičitelka aerobiku. Máma se zase dlouho v mládí věnovala tenisu a později ho i trénovala. Proč právě basketbal? Na to je vcelku jednoduchá odpověď. Kolektivní sporty mě bavily vždy daleko víc a shodou okolností se prarodiče velmi dobře znali s bývalou hráčkou hradeckých lvic, Petrou Mlejnkovou, která vedla basketbalovou přípravku. Výšku na basket jsem měla a tak jsem to šla zkusit.

3)      Moc hezky kreslíš, mohou si u Tebe fanoušci nějaký obraz objednat? Co nejradši kreslíš/maluješ?

Nejraději kreslím portréty uhlem nebo tužkou. Kresby na zakázku často nedělám, když už tak mimo sezónu a zkouškové.

4)      Odmala ve lvicích, dovedeš si představit, že bys celou svoji kariéru hrála za náš klub?

Určitě dovedu.

5)      Podělíš se s fanoušky o nějakou vtipnou historku ze šatny?

Tak nejvtipnější, co mně se osobně povedlo tuhle sezónu, bylo to, že jsem si zapomněla vzít basketbalové boty na zápas se Slávií. To, že boty nemám, jsem zjistila až v šatně na hale. Boty jsem měla vcelku nové a s ortézami jsem se do nich nevešla, proto jsem musela nosit lžíci na boty, tu jsem samozřejmě doma nezapomněla. Seděla jsem tedy v šatně se lžící, ale bez bot. J Zachránila mě Natka Miklíková, která měla na hale párů bot více a jedny mi půjčila. Shodou okolností se stejná věc, také na Slávii, stala předešlý rok Issy. (pozn. Isnell Natabou)

6)      Máš zajímavé příjmení, často Ti ho však na dresech komolí, ale není se čemu divit, vždyť je neobvyklé. Kolik Bolardtů v Čechách běhá, víš? Měla jsi se svým příjmením někdy peripetie?

Stává se to poměrně často. Setkala jsem se už s hodně podobami svého příjmení od Bolardová, Bolartová až po Bolatová. Někdy se nepřestávám divit, do jaké míry je možné toto příjmení zkomolit. Kolik nás po ČR běhá, se musím přiznat, že jsem nikdy nezkoušela dohledat.

7)      Polož otázku jiné lvici

Kájo, chtěla bys někdy zkusit angažmá v zahraničí, případně, jaká země Tě láká nejvíce?

8) S kým ze lvic si nejlíp rozumíš a proč?

Řekla bych, že nejvíce si rozumím se Símou, Kájou a Bety. S holkama se známe už od žákyň.

9) Jak hodnotíš letošní sezónu?

Sezónu hodnotím úspěšně, jediné, co mi chybělo, byli fanoušci.

10) Tuto otázku Ti položí fanoušci:

Jak se Ti líbí skandování fanklubu? Měl by se fanklub umravnit? Nebo naopak to některé hráčky motivuje?

Na mě osobně skandování fanklubu má pozitivní dopad. Hradecké lvice se můžou pyšnit jedním z nejvěrnějších fanklubů v ženské basketbalové lize. Několik členů s námi za rok objezdí celou republiku, za což jim, myslím si, že jménem celého ženského týmu, musím poděkovat a nesmírně si jejich podpory vážíme. Tento rok byl pro nás všechny náročnější, nebylo možné mít fanoušky v hale a ta atmosféra, kterou náš fanklub je schopný vytvořit, prostě chyběla. Vím, že v některých emotivních chvílích, které v mnoha zápasech mohou nastat, je těžké se „udržet na uzdě“, sama to znám, ale přece jen se jedná o sport a je třeba zachovat sportovního ducha, a to bych řekla, že náš fanklub rozhodně umí.

Očima trenérky:

Lucka od nejnižších věkových kategorií vždy patřila ke stěžejním hráčkám, vždy měla velký útočný potenciál. Střelbu z dlouhé vzdálenosti úspěšně zlepšuje nadále, dobře se vyrovnává v dospělé kategorii s útočnou fází.

A přesně naopak je to s její obranou. Jak už to někdy bývá, hráčky, které byly platné v útoku se šetřily v obraně. Právě to teď chybí pro vyrovnaný herní výkon. A je potřeba přidat v boji na doskoku a získat nějaké míče navíc.

 

Celý článek

 
 
 
 
 

Archiv článků

Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Miroslavem Beránkem

Tento týden přinášíme otázky pro Míru, jak jinak než na míru. Náš fyzioterapeut je nedílnou součástí týmu a i díky jeho práci...

 
Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou

Máte pocit, že jste na konci soupisky? To sice jste, ale nevěšte hlavu, rozhovory ještě nekončí, takže zase za týden s otázkami na...

 
Rozhovor s Alžbětou Levínskou

Tak a máme tu předposlední rozhovor s hráčkou, uteklo to rychle, že? No stejně tak rychle utíkají prázdniny, takže brzy se uvidíme...

 
Rozhovor s Lucií Bolardtovou
 
Rozhovor s Andreou Klaudovou
 
Rozhovor s Klárou Vojtíkovou
 
Rozhovor s Klárou Marečkovou
 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou
 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou
 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS